Każdy ma inną potrzebę bliskości i gdzie indziej stawia granice. Co innego dla każdego oznacza "bliskość", "związek", a nawet "miłość". Mówi Pani dość mocno "uzależniłam się od niego". Prawdopodobnie to nie jest ani przyjemne dla Pani ani dla Pani chłopaka, który reaguje ucieczka na tak silną potrzebę bliskości z Pani strony. chłopak dał Pani sygnał, że nie podoba mu się to. Warto przyjrzeć się sobie - jak to Pani przezywa, jak jest u Pani w domu, jak widzi Pani udany związek. Po co? By z większą satysfakcją dla siebie i partnera budować związek. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Dzien dobry, ważne, że Pani zauważyła że coś można zmienić na lepsze i napisala Pani o swojej sytuacji. Aby związek mógł zdrowo funkcjonować ważne jest aby każde z partnerów miało przestrzeń na swoje potrzeby, zainteresowania oraz dla siebie wspólnie jako pary. Warto żeby między tymi trzema obszarami istniała równowaga. To o czym Pani pisze może być możliwością dla Pani aby poznać lepiej siebie, zaprzyjaźnić się bardziej ze sobą, posłuchać siebie, odkryć swoje talenty pasje. Gdy dbamy o siebie jesteśmy dla siebie ciekawi i nie nudzimy się sami, dbamy o swoje potrzeby i nie pozwalamy siebie ranić, wpływa to na to co inni o nas myślą, jak nas traktują w tym także partnerzy i partnerki.Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie. Marta Ptaszynska
Dzień dobry. Napisała Pani, że jest uzależniona od chłopaka, którego Pani kocha. Proszę się zastanowić czy potrzebuje Pani jego, bo go Pani kocha, czy kocha go Pani dlatego, że go potrzebuje. Z opisywanej przez Panią sytuacji pełnej lęku przed utratą ukochanego można wnioskować, że kocha Pani partnera bo go potrzebuje. Proszę rozważyć jaka jest prawda.
Jest to rodzaj miłości lękowej, która może pojawiać się w Pani każdym związku /obecnym i ewentualnie przyszłych/. Taki związek nie ma szans na przetrwanie.
Może Pani również bardziej zadbać o własną atrakcyjność dla partnera, powodując, że będzie wolał być z Panią niż ze znajomymi.
Serdeczności
Edward Jakubowicz
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak pokonać kryzys w związku? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Potrzeba przerwy w związku – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Potrzeba bliskości z ukochaną – odpowiada Mgr Agnieszka Urbanowicz
- Problemy w związku dojrzałych ludzi – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Relacja z chłopakiem a potrzeba czasu – odpowiada Mgr Krystyna Kozłowska
- Jak wytrwać w związku na odległość? – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Mieszane uczucia w związku – odpowiada Mgr Joanna Kołodziejczyk
- Brak uczucia w związku pomimo zajemnego zrozumienia – odpowiada Lek. Jerzy Więznowski
- Dlaczego nie mam ochoty na seks z mężem? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Rozłąka a szanse na przetrwanie związku – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
artykuły
Seks jest dla nich jak narkotyk. Jak sobie poradzić z seksoholizmem?
- Byłem uzależniony od narkotyków i seksu. Bra
"Człowiek jest jak bateria. Można go naładować". Fragment książki Katarzyny Janiszewskiej "Ja nie leczę, ja uzdrawiam"
Ludzie im ufają, powierzają swoje zdrowie. Są w st
Terapia małżeńska - charakterystyka, zasady
Terapia małżeńska bardzo często jest ostatnią możl