Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mam ochoty na seks z mężem?

Mój mąż pracuje w firmie transportowej.W ciągu miesiąca widzimy się dwa razy, przeważnie na 45 h. Chce być z nim blisko, ale nie potrafię się skupić. Mój mąż bardzo się stara zaspokoić moje potrzeby erotyczne, ale kochanie z nim jest takie „platoniczne” .Przez ostatnie miesiące podczas stosunku byłam myślami z innymi mężczyznami.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Celibat

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Częste i długie rozłąki nie sprzyjają poczuciu bliskości i bezpieczeństwa. Dla kobiety bardzo ważne są uczucia, jakimi darzy partnera, a nie tylko jego atrakcyjność.
Pani niechęć do odbywania z mężem stosunków może być spowodowana rozluźnieniem wzajemnych więzi. Męża nie ma na co dzień przy Pani, więc Pani uczucia do niego mogą słabnąć. Warto porozmawiać szczerze o tym z mężem. Jeśli macie Państwo tylko 45h dla siebie, to warto wzajemnie dbać przede wszystkim o uczucia i poczucie bliskości. Sam seks może nie zaspokajać wszystkich Pani potrzeb, dlatego nie czuje Pani potrzeby kochania się z mężem.
Jeśli nie będziecie mogli Państwo poradzić sobie sami z tym problemem, to zachęcam do wizyty u terapeuty dla par lub seksuologa. 

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy