Czy ten lek niekorzystnie wpływa na libido?

Witam serdecznie. Mam 35 lat i lekarz przepisał mi leki na nadciśnienie Lacipil. Są to blokery kanału wapniowego. Słyszałem ze niektóre blokery Ca niekorzystnie wpływają na libido mężczyzny. Czy Lacipil się do nich również zalicza?? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam. Tomek

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

leki, które są odpowiednie dobrane, nie powinny powodować problemów z potencją i erekcją, w tym również tabletki Lacipil. Czasami zdarza się jednak tak, że przyjmowane przez nas leki powodują wystąpienie skutków ubocznych, wśród których możemy wyróżnić problemy z libido, jednak taka sytuacja wymaga konsultacji z lekarzem. Same problemy z potencją może powodować nadciśnienie tętnicze i inne choroby układu krwionośnego, dlatego bardzo ważne jest, aby podjąć odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z podobnymi pytaniami, na które już odpowiedzieliśmy:

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.