Czy Lacipil ma wpływ na potencję?

Witam serdecznie. jestem 38 latkiem. Kilka dni temu lekarz zapisał mi lek na nadciśnienie Lacipil. Czy ten lek będzie negatywnie wpływał na moje libido czy tez potencję?? Jest to jak czytałem jakis bloker wapnia i może negatywnie odbijać się na mojej potencji. Czy to prawda?? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi specjalistów. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

odpowiednio dobrane leki na nadciśnienie nie powinny mieć wpływu na potencję oraz erekcję. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że będzie to jeden ze skutków ubocznych stosowania leku, jednak wtedy warto to skonsultować z lekarzem.

Poza tym, problemem, który często powoduje kłopoty z potencją, jest samo nadciśnienie tętnicze, z tego powodu należy o tym poinformować lekarza i ewentualnie wybrać się na wizytę do urologa, gdyby pojawiały się takie dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-potencje

https://portal.abczdrowie.pl/jedzenie-na-potencje

https://portal.abczdrowie.pl/wspomaganie-potencji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty