Czy mogę stosować ten lek na zaburzenia wzwodu?

Witam serdecznie. Mam 40 lat i leczę się na nadciśnienie lekami Revital 40 mg i Lacipil 4 mg. Moje pytanie brzmi czy przy tych lekach mogę bezpiecznie stosować raz na jakis czas sildenafil w najmniejszej dawcę 25 mg ponieważ mam problemy z erekcją. Słyszałem ze nie można łączyć tego leku z lekami zawierającymi azotany. Z tego co czytam wyżej wymienione leki które przyjmuje takowych nie zawierają. Będę wdzięczny za każdą pomoc i odpowiedz specjalisty. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

prawdopodobnie miał Pan w pytaniu na myśli lek Revival 40 mg, jeśli tak to lek ten razem z lekami Lacipil 4mg i Sildenafil nie wchodzi w szkodliwe interakcje i można je stosować jednocześnie. Proszę jednak pamiętać, że ustalenie interakcji dla konkretnej osoby jest trudne i każde zażywanie leku, należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-do-stosowania-sildenafilu

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.