Czy mogę stosować w tej sytuacji Sildenafil?

Witam serdecznie. Mam 40 lat i leczę się na nadciśnienie lekami Revital 40 mg i Lacipil 4 mg. Moje pytanie brzmi czy przy tych lekach mogę bezpiecznie stosować raz na jakis czas sildenafil w najmniejszej dawcę 25 mg ponieważ mam problemy z erekcją. Słyszałem ze nie można łączyć tego leku z lekami zawierającymi azotany. Z tego co czytam wyżej wymienione leki które przyjmuje takowych nie zawierają. Będę wdzięczny za każdą pomoc i odpowiedz specjalisty. Pozdrawiam

Sildenafil obniża ciśnienie tętnicze krwi, dlatego w przypadku równoległego przyjmowania leków hipotensyjnych musi Pan zachować znaczną ostrożność (przede wszystkim zadbać o prawidłowe nawodnienie). Łączenie tych leków nie jest przeciwwskazane, musi być Pan jednak świadomy, że objawy nadmiernie obniżonego ciśnienia tętniczego krwi (hipotensji) mogą wystąpić.