Czy można zastosować Sildenafil w tej sytuacji?

Witam. Od dwóch miesięcy przyjmuje pregabaline 150mg. Biorę też telmisartan 40mg/12,5mg oraz Nedalu ćwierć tabletki dziennie że względu na szybką akcje serca lekko ponad 80. Od jakiegoś czasu mam problemy z erekcja. Czy mogę spróbować zażyć sildenafil 25mg na właśnie te problemy przy lekach które stosuje?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Sildenafil zazwyczaj nie wchodzi w szkodliwe interakcje z wymienionymi przez Pana lekami, jakimi są: Pregabalina, Nedal oraz Telmisartan. Proszę jednak mieć na względzie, że ustalenie interakcji jest trudne dla konkretnej osoby, dlatego włączenie każdego dodatkowego leku czy suplementu diety, należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, zwłaszcza że Pana układ krążenia nie jest zdrowy. Dodatkowo stosowanie Sildenafilu nie jest możliwe u osób z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego, lek ten może powodować przyspieszenie akcji serca, wahania ciśnienia tętniczego, a nawet zawał serca, dlatego przed zażyciem Sildenafilu powinien się Pan skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-potencje-rodzaje-stosowanie-uzaleznienie

https://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-potencje

https://portal.abczdrowie.pl/wspomaganie-potencji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.