Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Słabsza potencja i erekcja przy nadciśnieniu tętniczym

Witam. Mam nadciśnienie tętnicze biorę leki od kilku lat. Ramve 5 mg oraz Concor Cor 1.25. Do tej pory nie miałem problemów z potencją i erekcją. Ostatnio zauważyłem iż mam słabszą potencję i erekcję nastąpiło to z dnia na dzień. Nadmieniam iż ukończyłem 47 lat. Czy ma to związek z przyjmowanymi lekami lub wiekiem .Co może pomóc? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie wtórne - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice
34 poziom zaufania

Zarówno przyjmowane przez pana leki, jak i sam problem - nadciśnienie tętnicze mogą być przyczyną zaburzeń erekcji. Leki hipotensyjne można spróbować modyfikować gdyż są w tej grupie środki, które bardziej lub mniej negatywnie oddziałują na funkcje seksualne. Proszę zatem na ten temat porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Być może uda się dobrać coś innego.
Problemy naczyniowe (zwężenie i usztywnienie tętnic) niestety bardzo często prowadzą do problemów z erekcją. Rozwiązaniem mogą być inhibitory PDE-5 (czyli leki z grupy popularnej Viagry). Muszą być jednak dobrane przez specjalistę, który będzie miał rozeznanie odnośnie wszystkich innych leków jakie Pan przyjmuje. Viagra w połączeniu z innymi lekami na nadciśnienie mogłaby bowiem nadmiernie obniżyć ciśnienie i zaburzać pracę serca. Jeśli jednak lekarz seksuolog zrobi dokładny wywiad, na pewno przepisze Panu odpowiednie i bezpieczne dawki leków. Proszę także nie zapominać o zdrowej diecie i sporcie.
Pozdrawiam,

M.Żak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy