Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie mam ochoty na seks z mężem. Co się dzieje?

Witam, mam 31 lat, od 12 lat jestem żoną, mam 4 dzieci, od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od roku nie mam ochoty na seks - mogę się kochać z mężem, ale raz w m-cu by mi spokojnie wystarczył, nie wiem co robić. Nie biorę żadnych innych leków, bywam zmęczona, ale wcześniej, mając całkiem małą córeczkę (czwarte dziecko) miałam ochotę na seks i to bardzo często, na pewno częściej niż teraz. Proszę o pomoc, bo mój mąż zaczyna mieć tego dosyć i zarzuca mi, że się zmuszam, ale niestety ma rację - jest w domu co drugi miesiąc i jest cały miesiąc ze mną, a ja zasypiam jak zabita przy nim i nie pozwolę się obudzić na seks, jestem wtedy zła, a prawda jest taka, że szukam wymówki żeby się z nim nie kochać, a jak już nie mam wymówek to się zmuszam. Co robić? Pomocy!
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Gdy kobieta nie ma ochoty na seks

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Spadek libido może być wywołany różnymi czynnikami - nadmierną ilością domowych obowiązków, problemami w pracy, rozluźnieniem relacji partnerskim, czy nudą w pożyciu. Warto, żeby zastanowiła się Pani, dlaczego tak właściwie nie ma Pani ochoty na seks z mężem.
Pisze Pani, że mąż wyjeżdża na długi czas, a po jego powrocie Pani nie czuje potrzeby współżycia z nim. Możliwe, że problem nie tkwi w zaburzeniach organicznych, np. hormonalnych, tylko w Pani relacji z mężem. Kiedy współżycie nie jest regularne i występują w nim długie przerwy, których nie było wcześniej, to więź między partnerami słabnie. Dla kobiet bardzo ważne jest, by darzyły partnera uczuciem. W momencie, kiedy więzi partnerskie się rozluźniają, a relacja staje powierzchowna, kobieta może nie odczuwać potrzeby współżycia z partnerem. Dla mężczyzn uczucia nie są aż tak istotne w życiu seksualnym. Warto porozmawiać o tym z mężem.
Zachęcam Państwa do skorzystania z pomocy terapeuty dla par lub seksuologa. W trakcie terapii będziecie mogli dowiedzieć się, co się między Wami dzieje i jak na nowo zbliżyć się do siebie. Wspólna praca nad problemem może pozwolić Wam na pogłębienie relacji i poprawę sytuacji w związku.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy