Nie mam ochoty na seks z mężem. Co się dzieje?

Witam, mam 31 lat, od 12 lat jestem żoną, mam 4 dzieci, od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od roku nie mam ochoty na seks - mogę się kochać z mężem, ale raz w m-cu by mi spokojnie wystarczył, nie wiem co robić. Nie biorę żadnych innych leków, bywam zmęczona, ale wcześniej, mając całkiem małą córeczkę (czwarte dziecko) miałam ochotę na seks i to bardzo często, na pewno częściej niż teraz. Proszę o pomoc, bo mój mąż zaczyna mieć tego dosyć i zarzuca mi, że się zmuszam, ale niestety ma rację - jest w domu co drugi miesiąc i jest cały miesiąc ze mną, a ja zasypiam jak zabita przy nim i nie pozwolę się obudzić na seks, jestem wtedy zła, a prawda jest taka, że szukam wymówki żeby się z nim nie kochać, a jak już nie mam wymówek to się zmuszam. Co robić? Pomocy!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Spadek libido może być wywołany różnymi czynnikami - nadmierną ilością domowych obowiązków, problemami w pracy, rozluźnieniem relacji partnerskim, czy nudą w pożyciu. Warto, żeby zastanowiła się Pani, dlaczego tak właściwie nie ma Pani ochoty na seks z mężem.
Pisze Pani, że mąż wyjeżdża na długi czas, a po jego powrocie Pani nie czuje potrzeby współżycia z nim. Możliwe, że problem nie tkwi w zaburzeniach organicznych, np. hormonalnych, tylko w Pani relacji z mężem. Kiedy współżycie nie jest regularne i występują w nim długie przerwy, których nie było wcześniej, to więź między partnerami słabnie. Dla kobiet bardzo ważne jest, by darzyły partnera uczuciem. W momencie, kiedy więzi partnerskie się rozluźniają, a relacja staje powierzchowna, kobieta może nie odczuwać potrzeby współżycia z partnerem. Dla mężczyzn uczucia nie są aż tak istotne w życiu seksualnym. Warto porozmawiać o tym z mężem.
Zachęcam Państwa do skorzystania z pomocy terapeuty dla par lub seksuologa. W trakcie terapii będziecie mogli dowiedzieć się, co się między Wami dzieje i jak na nowo zbliżyć się do siebie. Wspólna praca nad problemem może pozwolić Wam na pogłębienie relacji i poprawę sytuacji w związku.

Pozdrawiam