Brak ochoty na seks - jak to zmienić?

Witam serdecznie, mam skończone 18 lat, od jakichś 8 miesięcy współżyję z chłopakiem, ale ostatnio miewam często tak, że nie mam ochoty na seks. Źle się z tym czuję, gdyż czuję, że sprawiam mu przykrość. Możecie mi doradzić co mogę w sobie zmienić, żebym jednak tą ochotę miała? Najczęściej jest tak, że jak coś w danym dniu nie pójdzie po mojej myśli to mi się automatycznie odechciewa zbliżenia z partnerem, mimo że on stara się zmienić to moje nastawienie. Doradźcie co robić.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dla kobiet seks nie jest tylko samym aktem. Jest także zaangażowaniem emocjonalnym, uczuciami, którymi darzą partnera, nastawieniem i atmosferą. Dlatego tak ważne jest również to, co działo się w ciągu dnia i co kobieta aktualnie przeżywa.
Jeżeli czujesz, że nie masz ochoty na seks po stresującym dniu, to nie warto jest się do niego zmuszać. Porozmawiaj z partnerem o tworzeniu atmosfery. Dla kobiet gra wstępna to nie tylko kilka minut przed stosunkiem. To cały dzień budowania podniecenia i napięcia erotycznego. Wraz z partnerem możecie sami zadbać o Twój nastrój - czułe słowa w ciągu dnia, kilka erotycznych smsów, kwiat czy zaproszenie na kolację z jego strony. Z jednej strony cały czas będziesz budować w sobie ochotę na współżycie. Z drugiej będziesz ciągle czuła się kochana, atrakcyjna i pociągająca dla partnera.
Postarajcie się wpłynąć wspólnie na Twoje samopoczucie i chęć współżycia. Takie drobiazgi mogą nie tylko wpłynąć na Twoje potrzeby seksualne, ale również będą pogłębiać Waszą relację i zbliżać Was do siebie.

Pozdrawiam