Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak ochoty na seks z partnerem

Jestem dwa miesiące przed ślubem z partnerem którego kocham. Jednak problem tkwi w tym że nie podnieca mnie seksualnie, nie mam w ogóle ochoty sie z nim kochac. Sytuacja niestety się powtarza z poprzednim partnerem miałam podobnie. Na początku jest dobrze mam ochotę później muszę się zmuszać. Gdzie tkwi problem i jak mogę go rozwiązać ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Dzień dobry!

Jeśli sytuacja wyglądała bardzo podobnie z poprzednimi partnerami, prawdopodobnie przyczyna nie leży stricte w relacji z narzeczonym - choć jej również warto by się przyjrzeć. Być może Pani libido naturalnie i zawsze jest niskie i obecny stosunek do seksu to "powrót do normy" po chwilowym podwyższeniu, związanym ze stanem zakochania w pierwszym okresie związku? Być może są jakieś czynniki - np. zdrowotne lub psychologiczne, - które obniżają Pani libido? Być może Pani rozbudzanie się seksualne wciąż trwa i odkrycie przyjemności z seksu wymaga czasu, cierpliwości? Być może w Waszym współżyciu z partnerem jest coś, co odbiera Pani możliwość przeżywania przyjemności? Być może atmosfera domu rodzinnego, obserwowanie małżeństwa rodziców, edukacja seksualna, okres dojrzewania itp. sprawiły, że blokuje się Pani na pewnym etapie związku i relacji erotycznej? Proszę rozważyć wizytę u psychoterapeuty i dłuższą osobistą rozmowę na temat problemu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Jeśli przed ślubem jest tak, to po ślubie zwykle jest tylko gorzej!
Miłość do męża powinna mieć wyraźną komponentę erotyczną, jeśli tak nie jest, to rokowanie na szczęśliwy związek jest niekorzystne.
Oczywiście przy założeniu, że partner jest tym erosem zainteresowany, bo bywaja różne sytuacje w życiu...
Proponuję dobrze przemyśleć problem, wizyta u seksuologa-psychologa może być w tym pomocna.
Życie jest jedno... Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy