Brak ochoty na seks z partnerem od miesiąca

Od ponad miesiąca nie kocham się z partnerem. Chcialabym ale kompletnie nie mam ochoty. . na sama mysl o seksie mnie odrzuca :-( czy to normalne, co robic? Caly czas bylo okej !

Witam Panią.

W Pani perspektywie młodej osoby - miesiąc czasu może być okresem bardzo długim, natomiast w odniesieniu do całego okresy zyciowej aktywnosci seksualnej- to bardzo krótko. W Pani wieku libido bardzo fluktuuje, a kobiety dopiero uczą się swojej seksualności, doznawania przyjemności oraz przyglądają się swojemu libido. Trudno mi cokolwiek radzić, gdyż nie wiem jak długo pozostaje Pani w tym związku,od jak dawna Pani współzyje oraz jak wczesniej wyglądało Pani życie seksualne. Czy w Pani życiu nic się ostatnio nie wydarzyło? Nie było żadnych zmian życiowych, wyjazdów, nowych spraw, któe zaczęły Panią zaprzątać, ew. konfliktów z partnerem czy rodziną pochodzenia? itd. itp. Czy nie zaczeła Pani czasem ostatnio przyjmowac antykoncepcji hormonalnej, lub nie zmieniła Pani tabletek antykoncepcyjnych? CZtery tygodnie obniżenia libido to jeszcze chyba zbyt krótko, aby konsultować się z seksuologiem. Na tym etapie proszę obserwować swój cykl miesiączkowy oraz ew. zmiany libido w zależności od cyklu mieciączkowego. Jeśli doswiadcza Pani problemów emocjonalnych lub trudności adaptacyjnych - warto skonsultować się z psychoterapeutą. Jeśli obniżenie libido będziesię nadal utrzymywać, wtedy warto rozpocząć diagnostykę od wizyty ginekologicznej. Jeśli ginekolog nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości, a problem nie zniknie, wtedy przyjdzie czas na konsultację u lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!