O czym świadczą takie problemy u 34-latki?

Witam, mam poniższe objawy: Zdenerwowanie, ciągle coś mnie denerwuje, nie potrafię odpuścić "wyluzować",wyładowywanie emocji na partnerze, brak chęci do rozmowy, obnizone libido, brak ochoty na zbliżenia, uczucie przeciążenia (ucisk w głowie, wrażenie ciężkiej głowy), problemy ze snem, brak siły do wykonywania podstawowych czynności - zmuszanie się do nich, rozkojarzenie, niekończenie czynności i zaczynanie drugiej, dużo myśli w głowie, poczucie ciągłej presji-ciągle coś do zrobienia. Do tej pory jakoś walczyłam i miałam jeszcze siłę teraz już nie wydaje mi się że się wypaliłam. ,
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Zdecydowanie zachęcam do konsultacji z psychologiem, który wspólnie z Panią przeanalizuje doświadczane trudności i pomoże w znalezieniu rozwiązań, być może ze wsparciem lekarza psychiatry.

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Problemy z kontrolowaniem emocji, agresja i nadmierna nerwowość

są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,

lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.

Również bolesne zdarzenia z przeszłości bardzo często uniemożliwiają

nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary

egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości,

też negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pani funkcjonowania

i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie,

co pogłębia jedynie niską samoocenę i rodzi agresję lub poczucie

przygnębienia.

Przyczyną frustracji może być też brak wsparcia np. w domowych

obowiązkach.

Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno-lękowe, jednak rzetelną

diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych problemów.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani trudności z opanowaniem emocji i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem i do spotkań terapeutycznych,

podczas których odzyska Pani równowagę wewnętrzną oraz zdobędzie Pani

umiejętność radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/