Jak opanować nerwy i się uspokoić?

Jestem strasznie nerwowa teraz mam 3dzieci 9lat 13mc i 3mc nerwy się nasilily. Nie potrafię się uspokoić. Dodatkowo nie mam pomocy. W nocy śpię po 2godzi chodze wiecznie nie wyspana struta.Gdy się denerwuje zaczynają trząść mi się ręce szybki oddech bezdech i ból brzucha. Zaczęłam brać leki na uspokojenie positivum.

Leki tylko pomogą trochę zmniejszyć objawy ale nie zniwelują problemu. Przede wszystkim powinna Pani zmienić tryb życia - mieć czas na "reset", czas który miałaby Pani tylko dla siebie. Choćby 5minut dziennie. Bez tego Pani frustracja będzie rosnąć, a problem eskalować... Powinna Pani również zadbać o wsparcie dla siebie i dzieci. Wychowywanie trójki dzieci to ogromne obciążenie - ojciec dzieci, najbliższa rodzina czy przyjaciele powinni zostać wdrożeni w ten proces, dzięki czemu Pani odetchnie. A tego przede wszystkim Pani potrzebuje. Jeśli nie zmieni Pani trybu życia, pani napięcie będzie rosnąć, co może mieć negatywne skutki zarówno dla Pani stanu psychosomatycznego, jak i dla otoczenia. Pozdrawiam

Witam Panią
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji ,
i skłonność do szybkiego denerwowania się, są reakcją obronną
ludzkiej psychiki na lęk czy trudne, bolesne przeżycie.
Bardzo często przykre zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę
i i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pani również na zaburzenia depresyjno – nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Leki uspokajające nie leczą Pani problemów z opanowaniem
nerwów i emocji, a jedynie tłumią objawy.
Jednakże tylko wtedy, gdy je Pani zażyje.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani ciągłego zdenerwowania
i negatywnego myślenia i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl