W jaki sposób zapanować nad emocjami?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie mojego zachowania. Siedzę w domu z 4 dzieci. Ciagle chorują siedzimy w domu nigdzie nie mogę wyjść. Już mam dość płakać się chce. Bardzo się denerwuje na dzieci. Jeśli mają zły dzień lub mnie nie słuchają wpadam w nerwy krzyczę na nie. Nie pracuje siedzę w domu a cały czas się stresuje. W klatce czuje się taka ściśnietą. Choć bym nie chciała krzyczeć na dzieci to nie dam rady tego nie zrobić. Nie panuje nad tym. Co moge zrobić ?

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemami. W każdym mieście jest kryzysowy telefon zaufania dostępny nieodpłatnie, może Pani skorzystać z takiej pomocy, wskazana jest rozmowa z psychologiem. Zostawiam link; https://swietochlowice.policja.gov.pl/k25/kontakt/infolinie-i-telefony-za/105465,116-123-Telefon-Zaufania-dla-Osob-Doroslych-w-Kryzysie-Emocjonalnym.html

https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/urzad/polityka-spoleczna/przeciwdzialanie-przemo-1/osoby-dotkniete-przemoc/lokalne-ogolnopolskie-i/9105,Lokalne-ogolnopolskie-infolinie-pomocowe-telefony-zaufania-telefony-infromacyjne.html

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Witam Panią,

Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji nadmierna

nerwowość, napady złości i agresja są reakcją obronną

ludzkiej psychiki na stres, lęk czy trudne, bolesne doświadczenia.

Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości uniemożliwiają

nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary

egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości,

też negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pani funkcjonowania

i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie,

co pogłębia jedynie niską samoocenę i rodzi agresję lub poczucie

przygnębienia.

Przyczyną frustracji może być też brak wsparcia w domowych

obowiązkach i wychowaniu dzieci.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani trudności z opanowaniem emocji i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska

Pani równowagę wewnętrzną oraz zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie

z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/