Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak ochoty na seks w 27. tygodniu ciąży

Dlaczego niemam ochoty na sex?Jestem w 27 tygodniu ciązy i nie mam ochoty na sex a jak juz sie kocham z partnerem to nie dostaje orgazmu czym jest to spowodowane zaznaczam że na początku ciązy miałam ochote na sex a teraz nie mam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak poderwać chłopaka?

Bycie atrakcyjną w oczach mężczyzny to nie wyrazisty makijaż czy kusa spódniczka. Istnieją inne cechy, które sprawiają, iż facet postrzega kobietę jako punkt godny zainteresowania.

Witam Panią,

Libido w ciąży kształtuje się bardzo różnie u różnych kobiet, zalezy od trymestru ciązy, od płci płodu, od nasilenia dolegliwości psycho-fizycznych związanych z ciążą, czy prozaicznie tego ile kilogramów kobieta przybrała w ciąży. Najwięcej kobiet najsilniejszą ochotę na seks odczuwa w drugim trymestrze - w pierwszym trymestrze poziom libido bywa często "zniekształcony" poprzez typowe dolegliwości początku ciąży jak nudności i osłabienie. Natomaist w trzecim trymestrze kobiety czują się ocieżałe i zmęczone "dzwiganiem nadmairowych kilogramów". U Pani właśnie zaczyna się ostatni trymestr ciaży kiedy libido ulega pewnemu osłabieniu. Myślę, że zgłaszana przez Panią zmiana poziomu satysfakcji seksualnej ma charakter przejściow, ale jest fizjologiczna dla 3 trymestru. Tym niemniej takie zmiany mają u niektórych kobiet tendencję do utrzymywania się aż do zakończenia okresu karmienia. W obecnym momencie, w którym Pani jest- warto skupić się na ćwiczeniach mięsni Kegla, gdyż one wspomogą zarówno funkcje przepony miednicy, jak i spowodują poprawę satysfakcji w zakresie odczuwanego orgazmu.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Dzień dobry!

Ciąża jest szczególnym okresem, zarówno dla ciała, jak i psychiki kobiety, stąd są możliwe różne zmiany. Część kobiet ma dużą ochotę na seks, część żadną - i żaden z tych stanów nie jest sam w sobie niepokojący. Wpływają na niego zmiany hormonalne, przeżywane emocje, poglądy i nastawienie (często nieuświadamiane) do seksu w ciąży, komfort współżycia, relacja z partnerem, ogólne samopoczucie, kondycja ciała itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy