Brak ochoty na seks, przytulanie i całowanie po ciąży

Witam, jestem po ciąży a dokładnie po cesarskim cięciu minęło już 7 miesięcy i nie mam kompletnie ochoty na seks , przytulanie, całowanie , przez to kłócę się ze swoim narzeczonym i jest to dla mnie bardzo dziwne , ponieważ przed ciążą byłam chętna do tego typy rzeczy . Proszę o pomoc .

Dzień dobry.

Brak ochoty na seks po ciąży i porodzie może wynikać na przykład z trudnego i nieprzyjemnego przebiegu samej ciąży - wszak ciąża była wynikiem współżycia, więc gdyby nie ono, nie byłoby trudów z nią związanej. Inną przyczyną może być po prostu zmęczenie rolą młodej matki - dzidziuś może niejednokrotnie dać mamie "w kość". Czasem też do zmęczenia dochodzi rozczarowanie osobą partnera wynikające np. z poczucia braku wsparcia w rodzicielstwie.
Zdarza się też, że niektóre kobiety mają ochotę na seks, ponieważ mają ochotę na zapłodnienie i zostanie mamą. Gdy tak się zadzieje, potrzeba seksualna zanika, a odradza się, gdy pojawia się kolejna potrzeba zapłodnienia.
Trudno orzec, co w Pani przypadku jest kluczowym źródłem opisanego problemu. Można się jednak samodzielnie nad tym zastanowić, porozmawiać z partnerem o wzajemnych potrzebach i aktualnych oczekiwaniach w związku z byciem rodzicem. Można też skonsultować się z psychologiem bądź seksuologiem i wspólnie z nim spróbować zaradzić tej kłopotliwej sytuacji.

Pozdrawiam.

Witam
To co pani opisuje jest udziałem wielu kobiet po porodzie i nie ma znaczenia czy przed była pani bardziej czy mniej chętna na seks z partnerem. Pani organizm jest teraz nastawiony na opiekę nad dzieckiem i hormony jakie teraz maja na to wpływ także to podtrzymują . Proszę udać się do psychologa- seksuologa w swoim rejonie aby kompleksowo postawił szczegółowo rozpoznanie w temacie oraz pomógł pani w tym temacie, ponieważ każda taka sprawa jest inna i potrzebuje osobistego rozpatrzenia. Pozdrawiam