Brak ochoty na seks u 38-latki

Mam duży problem! Mam 38 lat i jestem mężatką od 10 lat, bardzo kocham mojego męża, jednak nie mam ochoty na seks i sama nie wiem czy to jest normalne...

Dzień dobry.
Nie napisała Pani, czy brak ochoty na seks pojawił się w ostatnim czasie, czy też nigdy nie miała Pani na niego ochoty, toteż trudno w tej sytuacji postawić jakąś wiążącą hipotezę.
Brak ochoty na seks może wynikać z różnych przyczyn. Wyłączając przyczyny natury biologicznej, czy medycznej, jedną z nich może być np. coś, co może nie odpowiadać w relacji z partnerem. Jeśli problem, o którym Pani pisze, pojawił się w ostatnim czasie, warto pomyśleć, czy pojawiło się coś nowego w Waszym życiu, co mogło być powodem zmniejszenia ochoty na współżycie z mężem.
Odpowiadając na Pani pytanie: Trudno uznać za normę brak ochoty na seks u zdrowej, 38 letniej kobiety, dlatego warto byłoby skonsultować się z lekarzem-seksuologiem, w celu wykluczenia przyczyn medycznych oraz poszukania innych, potencjalnych powodów tej sytuacji.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niski poziom libido może być naturalny i charakterystyczny dla danej osoby. Jest jednak również wiele czynników, które mogą być przyczyną obniżania się poziomu libido lub jego utraty. Konieczna byłaby osobista rozmowa. Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa lub psychologa seksuologa, aby potwierdzić lub wykluczyć np.: przyczyny zdrowotne, problemy hormonalne czy psychologiczne, wpływ relacji małżeńskiej itp.

Pozdrawiam!