Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżone libido i brak ochoty na seks u 59-latki

Witam. Mam 59 lat i nie mam wcale ochoty na sex. Mąż chce mnie zostawić bo nie zaspokajam go. Co mam robić? Czemu już nie cieszy mnie seks tak jak kiedyś? Nie mam ochoty na codzienny seks tak jak mąż mi wystarczy w zupełności raz w tygodniu
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czym jest kobiecy wytrysk?

W podobnym przedziale wiekowym (napisała Pani, że ma 59 lat, choć w rubryce zaznaczyła inaczej) obniżenie poziomu libido i zapotrzebowania na relacje intymne może być normą. Warto zastanowić się, jak wygląda Państwa relacja i na czym jest zbudowana, jak do tej pory wyglądały relacje intymne i czy zagrożenie odejściem z powodów niezaspokojenia seksualnego nie jest rodzajem wymówki. Na początek zachęcałabym do spotkania z psychologiem lub seksuologiem, najlepiej wspólnie z mężem.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych, a także te potrzeby mogą indywidualnie zmieniać się w ciągu życia. Zmiany hormonalne związane z okresem menopauzy u kobiet mogą negatywnie wpływać na libido, zmniejszać potrzeby seksualne i przyjemność seksualną (w tym obszarze może Pani skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem).

Jednocześnie jednak równie niesprzyjającym czynnikiem może być brak zrozumienia męża wobec Pani potrzeb, groźby rozstania, nazbyt radykalne oczekiwanie dostosowania się do niego - trudności w prawidłowej komunikacji i umiejętności szukania kompromisu.

Zachęcam do podjęcia wspólnej konsultacji u psychologa seksuologa i rozważenia psychoterapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy