Upodobania seksualne u 27-latki

Mam 27lat, mój partner 34, jesteśmy razem 7lat, od roku zaręczeni. Uczuciowo i życiowo układa nam się wspaniale, problem jednak leży w seksie. Lubię być mocno zdominowana, podnieca mnie ostry seks, kręci mnie bycie "sponiewieraną" podczas stosunku. Natomiast mój partner nie wykazuje takich upodobań, nie ma też tak dużego apetytu na seks jak ja. Boję się, że zacznę szukać spełnienia u innego mężczyzny. Co mogę z tym zrobić? Może powinniśmy udać się do seksuologa?

Dzień dobry!

Zachęcam przede wszystkim do rozmów z partnerem, wspólnego poszukiwania kompromisu i omawiania różnych możliwych rozwiązań. Mogą w tym być pomocne także np. artykuły i książki poradnikowe (pisane przez psychologów i seksuologów), a także (tak jak Pani sugeruje) wspólna konsultacja z psychologiem seksuologiem i rozważenie podjęcie terapii partnerskiej.

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem libido, a także preferencjami seksualnymi. Oczywiście, byłoby ideałem, gdyby w pary wiązały się osoby o identycznym poziomie libido (np. tak samo niskim lub tak samo wysokim) oraz uzupełniających się potrzebach seksualnych (np. osoby preferujące bycie uległym seksualnie, z osobami preferującymi bycie dominującym seksualnie). "Ideały" nie zdarzają się jednak często i każdy związek staje przed wyzwaniem szukania kompromisu. Bardzo często jest to możliwe.

Pozdrawiam!