Problemy z popędem seksualnym u 20-letniej osoby

Mam problem z popędem seksualnym. Nie potrafię odmówić partnerowi, a kiedy on nie chce robię wszystko by doszło do zbliżenia. Skąd takie potrzeby, czym to spowodowane?

Dzień dobry.

Ze względu na niewielką ilość informacji, trudno odnieść się do Pani postu. Sugerowałbym konsultację seksuologiczną.

Pozdrawiam.

Są schorzenia somatyczne powodujące wzmożony popęd seksualny, np. zespół policystycznych jajników (wysoki testosteron).
Częściej problem dotyczy kontroli nad popędem i jest z kręgu psychologii klinicznej, rzadziej psychiatrii.
Sugerowałbym najpierw wizytę u lekarza ginekologa, najlepiej u ginekologa endokrynologa, jeśli to możliwe.
Po wykluczeniu spraw somatycznych wskazana wizyta u seksuologa psychologa.
Warto uporządkować sferę seksualną. Brak umiejętności mówienia "nie" oraz formy nalegania na seks, "narzucania się" - mogą być przeszkodą w dobrym ułożeniu sobie życia.
Ważne, że Pani widzi problem, to pierwszy krok ku rozwiązaniu. Zachęcam do konsekwencji
i skorzystania z profesjonalnej pomocy.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Wysokie libido samo w sobie nie jest zaburzeniem ani nie musi być niepokojące, szczególnie jeśli oboje partnerzy mają podobny poziom libido i preferencje seksualne.
Nie jest oczekiwaną normą, aby kobieta musiała "odmawiać partnerowi".

Jeśli jednak odczuwa Pani, że popęd seksualny jest nadmierny, utrudnia życie lub budowanie związku - konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i zebranie większej ilości informacji.
W takiej sytuacji proszę zgłosić się do psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!