Co jest powodem braku popędu seksualnego i jak to zmienić?

Witam , chciałabym zapytać, ponieważ mam problem seksuologiczny , w ogóle nie czuje popędu seksualnego , może w po miesiączce na chwile , a tak to w ogóle nie odczuwam potrzeby seksu , dla mnie mógł by nie istnieć , mam wrażenie jak bym była kompletnie wypluta z odczuć , uczuć jak mam sobie z tym poradzić ?

To, co dzieje się w naszej sferze seksualnej jest wypadkową naszego funkcjonowania jako całości, w każdej sferze naszego ciała i życia.
Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze!
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr

Dzień dobry,

Nie napisała Pani, czy jest/była Pani w związku i jakie ma Pani doświadczenia seksualne, co mogłoby rzucić więcej światła na przedstawiony problem. Jeżeli nie ma Pani partnera, aktualny odczuwany brak popędu nie musi być problematyczny. Kobiety bowiem zasadniczo odczuwają popęd do konkretnej osoby - jeżeli takiej osoby nie ma - poziom potrzeb seksualnych zmniejsza się.

Jeżeli natomiast posiada Pani partnera i w relacji z nim nie odczuwa Pani popędu seksualnego, warto zastanowić się na przykład nad jakością związku. Możliwe też, że m.in. z racji stosunkowo młodego wieku po prostu nie jest Pani psychicznie gotowa na seks. Możliwe też, że Pani stosunek do siebie samej i własnego ciała może być hamulcem popędu.

Jak widać, przyczyn opisanej dolegliwości może być bardzo wiele, a ich mnożenie może tylko wprowadzić więcej zamętu niż pożytku, dlatego też sugerowałbym konsultację seksuologiczną, celem poszukania rzeczywistego źródła opisanego problemu.

Pozdrawiam.