Obniżony popęd seksualny u 30-latki

witam mam 30 lat i zauwazyłam gdzieś od pół roku że zanikł mój popęd seksualny nie mam wogóle ochoty na sex jaka może być tego przyczyna i gdzie mam szukać pomocy ?

Źródła zaniku popędu mogą być różne - niestety nie podaje Pani żadnych szczegółów dotyczących Pani życia, partnera itd. przez co trudno jest cokolwiek orzec. Źródła spadku libido mogą być natury psychologicznej (m.in. stres, trudności w związku, lęki związane ze sferą seksualną), lub fizjologicznej (np. poziom hormonów). Jeżeli jest Pani zaniepokojona swoją sytuacją, polecam udać się na konsultację do psychologa, bądź do psychologa-seksuologa. Powodzenia.

Dzień dobry!

Przyczyny zaniku libido, potrzeb seksualnych mogą mieć charakter medyczny (np. zaburzenia hormonalne, depresja, objaw ogólnego osłabienia organizmu lub innych chorób) lub psychologiczny (np. w kondycji psychicznej, relacji z partnerem, związany z dotychczasową historią życia seksualnego itp.).
Proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem (lub np. prowadzącym ginekologiem) lub psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!