Popęd seksualny u 30-latki

Mam problem związany z popędem seksualnym. Od 6 lat leczę się psychiatrycznie. Ponad pół roku temu przestałam zażywać Efectin, podczas zażywania którego zupełnie nie miałam ochoty na seks. Od tamtego czasu biorę Wellbutrin, po którym czuję się doskonale, jednak ochota na sex nie wróciła. Stosuję również już 2 lata pierścień NuvaRing. Czy któryś z tych leków mógł aż tak zawinić? Kiedyś nie miałam z tym problemu, a dziś seks zupełnie mnie nie interesuje, co rani mojego partnera. Co mogę zrobić?

Witam,

W pierwszej kolejności warto zapytać o możliwe skutki uboczne lekarza, który leki przepisał.
Proszę również rozważyć wizytę u psychologa/psychoterapeuty/seksuologa, czynnik psychiczny również może odgrywać znaczącą rolę.
pozdrawiam

Warto po pierwsze skosnultować„ się ze swoim lekarzem psychitra i dopytac go o możliwą zmiana farmakoterapii, a po drugie rozpocząć psychoterapię (zaburzenia libido moga mieć także podłoże emocjonalne i relacyjne).