Który lek jest bezpieczniejszy przy depresji?

Witam, który z poniższych środków jest łagodniejszy, który nie uzależnia, który jest bezpieczniejszy na stany lekowe, ewentualnie leciutką depresję i co NAJWAŻNIEJSZE nie powoduje zaburzeń seksualnych: -buspiron -tianeptyna
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Leki p/depresyjne, czyli tymoleptyki nie mają działania uzależniającego! Nie ma leków na tzw. "leciutką depresję". Albo się ją ma albo nie. Jeśli nie to może pisze Pan o smutku albo obniżonym nastroju, ale nie epizodzie depresyjnym.

Lekami niewpływającymi negatywnie na funkcje seksualne są: Trazodon, Mirtazapina, Bupropion, Wortioksetyna, Moklobemid i Tiapentyna.

Polecam udać się na wizytę do lekarza psychiatry i wspólnie wybrać najlepszy lek.