Czy te zaburzenia mogą objawiać się w ten sposób?

Czy choroby psychiczne takie jak depresja bądź zaburzenia lękowe uogolnione mogą objawiać się poprzez połowiczne poranne wzwody i połowiczne erekcje w trakcie stosunków i masturbacji?

Dzień dobry.

Zaburzenia psychicznie znacząco wpływają na funkcje seksualne. Zwłaszcza zaburzenia lękowe przyczyniają się do dysfunkcji erekcyjnej, a depresja głównie do hipolibidemii.

Proponuje rozpoczęcie leczenia depresji i lęków u psychiatry. Warto jednak omówić z psychiatrą wybranie leku, który nie wpływa negatywnie na funkcje seksualne, np. Trazodon, Bupropion, Mirtazapina , Wortioksetyna, Tiapentyna.