Jak mam leczyć ten brak popędu seksualnego?

Mam 28 lat i nigdy nie odczuwałem popędu płciowego. Byłem z tym u seksuologa, opisując mu, że nie odczuwam pociągu do żadnej płci, ani też nie posiadam żadnych fetyszy ani dewiacji. Opisałem, że w wieku dojrzewania miałem wzwody, ale głównie rano przed opróżnieniem pęcherza. Seksuolog zdiagnozował u mnie osłabiony popęd seksualny i zaburzenia orientacji płciowej (na podstawie wywiadu) i "niepewność w roli męskiej" na podstawie moich rysunków (cokolwiek to znaczyło). Nie zdiagnozował u mnie aseksualizmu, którego się spodziewałem. Tym samym zastanawiam się, czy powinienem podejść do leczenia? Nie przeszkadza mi brak popędu i życia seksualnego. Wyniki morfologii krwi w porządku, a poziom testosteronu w normie.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Nie stwierdzono u Pana choroby, więc trudno tutaj mówić o przystąpieniu do ewentualnego leczenia. (Leczymy choroby... !)

Nie wykazuje Pan objawów cierpienia ani znaczniejszego dyskomfortu oraz funkcjonuje Pan dobrze społecznie.

Zainteresowanie Pana organizmu seksualnością może sie jeszcze zresztą pojawić, jest to przecież sfera bardzo indywidualna i dynamiczna...

Może warto zrobić badanie poziomu prolaktyny (PRL) we krwi rano na czczo, jeśli nie było...

Proponowałbym pozostawać w okresowym kontakcie ze swoim lekarzem seksuologiem, by "trzymać rękę na pulsie".

Ale proszę pamiętać, że nie ma algorytmów - jak ma wyglądać seksualizm; obowiązuje róznorodność.

I tolerancja/akceptacja - zwłaszcza w stosunku do SIEBIE.

Pozdrawiam Pana JW :-)