Czy możliwe jest w bezpieczny sposób wyłączenie popędu seksualnego?

Czy możliwe jest w bezpieczny sposób wyłączenie popędu seksualnego ? Słyszałem coś o bromie ale on ma chyba dużo skutków ubocznych.

Możliwe jest wyłączenie popędu seksualnego. Nie jest to jednak takie proste. I nie jest całkiem bezpieczne.
Robi sie to rzadko, praktycznie prawie wyłącznie w dewiacjach seksualnych.
Bardziej jest to temat z zakresu psychiatrii sądowej i seksuologii sądowej.
Brom nie znajduje zastosowania w seksuologii.
Nadmieniam, że podstępne podanie komuś środka farmakologicznego jest zagrożone poważną sankcją karną.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Popęd seksualny jest prawidłowym objawem zdrowia, naturalną funkcją organizmu. Lekarze nie stosują więc farmakologicznych metod "wyłączania popędu" osobom zdrowym, nawet na ich wyraźną prośbę, ponieważ byłby to rodzaj okaleczenia, niosący jednocześnie ryzyko skutków ubocznych (oprócz fizycznych, również skutków psychicznych, emocjonalnych). Istnieją przepisywane na receptę leki, które znoszą popęd i są stosowane np. w leczeniu pedofilii i innych zaburzeń preferencji seksualnych. Jest to popularnie nazywana "kastracja chemiczna". Zawsze decyzję taką poprzedza jednak analiza stanu pacjenta i nawet w przypadku pedofilii nie zawsze jest to dobre i wystarczające rozwiązanie. Z jakiego powodu interesuje Pana wyłączenie popędu seksualnego?

Pozdrawiam!

Witam,
Skoro pyta Pan o taką możliwość zakładam że poziom Pana potrzeb lub sposoby jego zaspokajania stanowią jakiś problem w Pana życiu. Farmakologiczne wyciszanie popędu jest możliwe, stosuje się je w uzasadnionych wypadkach po specjalistycznej diagnozie i rozważeniu wszystkich za i przeciw, w tym celu polecam wizytę w Poradni seksuologii i patologii współżycia np. na ulicy Dolnej w W-wie. Można tez znacznie zwiększyć zdolność do kontrolowania siebie w tym zakresie metodami psychologicznymi - w tym wypadku powinien Pan skorzystać z konsultacji z seksuologiem- psychologiem.
pozdrawiam