Co zrobić, aby nie odczuwać popędu seksualnego?

Witam, chciałbym całkowicie zlikwidować swoje libido. Nie chce w ogóle odczuwać popędu seksualnego. Jakie leki mi zapewnią taki efekt? Czy takie leki likwidujące libido są bez recepty?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odczuwanie popędu seksualnego wpisane jest w biologię człowieka, dlatego ingerowanie w to – bez wyraźnych wskazań medycznych – nie jest możliwe.

Zdarzają się przypadki, gdy takie praktyki się stosuje. Zawsze jest to jednak poprzedzone wywiadem lekarskim i zalecane tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Z Pańskiej wypowiedzi nie wynika, z jakiego powodu chce Pan zlikwidować libido. Jeśli jest to podyktowane wyłącznie brakiem chęci na odczuwanie popędu seksualnego, to żaden lekarz nie przepisze Panu leków, które wpłyną na jego zanik. Byłoby to okaleczeniem, dlatego takie leki można otrzymać wyłącznie na receptę.

Warto jednak udać się do seksuologa oraz psychologa bądź psychoterapeuty, by wraz ze specjalistą przyjrzeć się, skąd wynika owa niechęć.

Zachęcam do zapoznania się z innymi pytaniami dotyczącymi obniżenia libido. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naturalny-sposob-na-obnizenie-libido, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/farmakologiczne-obnizenie-poziomu-libido, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pewne-ziola-lub-leki-moga-powodowac-znaczne-obnizenie-libido-u-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.