Farmakologiczne obniżenie poziomu libido

Witam, z powodu pobudek moralnych żyję z abstynencji seksualnej. Nie akceptuje zbliżeń seksualnych bez związku emocjonalnego. Nie było by w tym nic problematycznego gdyby nie fakt, iż nie czuję szczególnych potrzeb emocjonalnych z czym jest mi dobrze i nie planuję związku. Potrzeby cielesne naturalnie posiadam i cały czas się nasilają, co w czasie bywa coraz bardziej męczące. Najchętniej bym je zupełnie stłumił. Czy w takim przypadku istnieje możliwość farmakologicznego obniżenia poziomu libido?

Dzień dobry!

Z punktu widzenia medycyna - potrzeby seksualne są objawem zdrowia. Farmakologiczne znoszenie ich można więc ocenić jako okaleczanie zdrowego człowieka. Co więcej, leki nie są obojętne także dla innych funkcji, mogą pojawić się niepożądane objawy, skutki uboczne w innych obszarach. Potrzeby seksualne mają też złożony charakter (i fizjologiczny i psychologiczny), więc nie istnieje gwarancja skutecznego i całkowitego ich zlikwidowania.
Z mojej perspektywy właściwym kierunkiem jest rozważenie podjęcia psychoterapii i zrozumienie oraz wypracowanie sposobów radzenia sobie ze swoją seksualnością w zakresie własnych możliwości, niekoniecznie z użyciem środków farmakologicznych.

Pozdrawiam!