Obniżone libido u partnera

Witam ,jestem z swoim partnerem 2.5 roku i mieszkamy razem od dwóch lat.Na początku sex był dosyć częsty natomiast po pół roku było coraz gorzej .Nie wiem czemu tak jest .Próbowałam różnych metod np. sexsowna bielizna dbałam o odpowiedni nastrój w sypialni ale to na nic sie nie zdało .Kochamy sie 1x góra 2x w miesiącu .Ja pytałam partnera o co chodzi to powiedział,że poprostu nie ma ochoty , nie wiem co mam robić,wiem że mnie nie zdradza ,co zrobić by znowu było jak dawniej ??

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą różnymi cechami, m.in. poziomem potrzeb seksualnych. Jest możliwe, że partner jest osobą o naturalnie niskim poziomie libido i różnica potrzeb między nim a Panią jest istotnie duża, trudna do pogodzenia.

Okres romantycznych początków w nowym związku zazwyczaj wiąże się ze zwiększoną aktywnością seksualną. Może to dawać fałszywy obraz poziomu libido jednego lub obojga partnerów. Czas weryfikuje i może pokazać inną prawdę o poziomie naszych potrzeb seksualnych i preferencjach. W takiej sytuacji możliwości wpływu na partnera, możliwości zmiany są ograniczone (choć wciąż możliwe).

Jest jest możliwe, że poziom libido partnera mógłby być/ jest wyższy, ale istnieją czynniki, które je obniżają - np. nawyk masturbacji, korzystanie z pornografii, specyficzne preferencje seksualne, kwestia relacji między Państwem, poglądy partnera na seksualność, przyjęta edukacja seksualna, wcześniejsze trudne doświadczenia seksualne itp.

Jest możliwa dalsza diagnostyka w bezpośrednim kontakcie z psychologiem/ seksuologiem.

Pozdrawiam!