Obniżone libido u 21-latki

Mój problem polega na tym, że od pół roku nie mam kompletnie ochoty na seks. Jestem młodą, 21 letnią dziewczyną, dlatego zaczęłam zastanawiać się nad tym poważniej. Stosuje antykoncepcje, na początku były to tabletki, ale później po skonsultowaniu z ginekologiem, zaczęłam korzystać z krążków Nuvaring. Mam mnóstwo stresu, dużo pracy. Już nie wiem co robić, ponieważ wiem, że to nie jest normalne w tym wieku. Czy to może być związane z jakąś chorobą?

Dzień dobry!

Spadek libido może wiązać się z chorobami (przewlekłe, ogólnoustrojowe, hormonalne itp.). Częściej jednak wpływa na to właśnie przewlekły stres, przemęczenie, zła dieta (także niedowaga lub nadwaga). Równie często - nastrój, kondycja psychiczna, samoocena, poglądy i nastawienie do życia seksualnego, a także relacja z partnerem, kondycja związku, zadowolenie z życia seksualnego itp.

Pozdrawiam!