Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bieganie a wzrost libido

witam czy bieganie jest pomocne w sferze seksualnej (dla kobiet i mężczyzn)? Chodzi dokładnie o wzrost libido, podniecenia, pożądania. I czy pomaga w dosłownie sprawności seksualnej.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Alkohol i seks

P { margin-bottom: 0.21cm; } Sięgając po alkohol mamy za cel nabrać pewności siebie, rozładować stres, zwiększyć atrakcyjność w oczach partnera. Czy wiesz, że alkohol negatywnie wpływa na jądra, wytwarzanie spermy i poziom testosteronu? Więcej informacji, na temat także długotrwałego spożywania alkoholu, udziela seksuolog Anna Golan.

Dzień dobry!

Tak, aktywność fizyczna może powodować wzrost poziomu testosteronu, co może powodować podniesienie poziomu libido. Jednocześnie są bardziej sprawne seksualnie - zarówno w sensie fizycznym, jak i kondycji psychicznej - osoby, które mają życiową pasję, lubią swoje życie, akceptują swoje ciało, mają dużo życiowej energii.

Jakość życia seksualnego zależy jednak od wielu różnych czynników, m.in. samooceny, cech osobowości, przyjętego wychowania i edukacji seksualnej, relacji z partnerem, aktualnej kondycji związku, genetycznych obciążeń i wrodzonych predyspozycji do chorób powodujących zaburzenia seksualne itp. Sport może nie mieć na te czynniki znaczącego/ decydującego wpływu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy