Czy libido może jeszcze się poprawić?

Dzień dobry, Prawie rok stosowałem sulpiryd 2 x 50 mg dziennie, od jakiegoś czasu stopniowo go odstawiałem (100 > 75 > 50 > 25 > 0), tak, że od 3 dni już całkowicie go odstawiłem. Jednak mimo tego dalej występuje u mnie dużo mniejsze libido niż przed zaczęciem terapii oraz zaburzenia w sferze seksualnej. Po jakim czasie powinno się to unormować? Dodam, że podczas brania leku miałem badany poziom prolaktyny i był on 5 krotnie podwyższony.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Prolaktyna jest hormonem hamującym funkcje seksualne. Jeżeli po kilku tygodniach jej poziom się nie ustabilizuje, a poziom libido nie wróci do normy, wówczas proponuję wizytę u endokrynologa. Za pomocą leków obniży poziom PRL, a to w znacznej części przyczyni się po poprawy libido.