Czy poziom prolaktyny ma związek z erekcją?

Czy stezenie prolaktyny 390 µIU/l moga byc problemem z erekcja u 20 letniego mezczyzny, wystepuja u mnie takie problemy od dluzszego czasu i zastanawiam sie czy takie stezenie prolaktyny jest poprawne ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry!

Prolaktyna jest hormonem silnie hamującym funkcje seksualne. Jej znaczne podwyższenie jest często związane z obniżeniem libido i zaburzeniami erekcji.

Stężenie prolaktyny wynoszące 390 µIU/l mieści się w granicach uznawanych za normalne dla mężczyzn. Nie jest czymś, co nazywa się hiperprolaktynemią powodującą zaburzenia seksualne. Oczywiście zakresy referencyjne dla prolaktyny mogą się nieco różnić w zależności od laboratorium, ale zazwyczaj norma dla mężczyzn wynosi około 50–400 µIU/l (lub 2–18 ng/ml).

Ważne jest powrotne badanie PRL i odpowiednie przygotowanie do badania, a następnie konsultacja z lek. endokrynologiem.