W jaki sposób podwyższyć libido przy stosowaniu leków?

Witam serdecznie. Mam problem z obniżonym libido i przez to ze wzwodem ponieważ biorę leki Sulpiryd 100mg x1rano i Sedam 6mg x1 wieczór, badanie prolaktyny wykazało 59,6 to zbyt za dużo a testosteronu mam 421. Leki biorę na zespół jelita drazliwego i na bezsenność. Jest jakiś sposób na zmniejszenie prolaktyny a zwiekszenie testosteronu? Proszę o pomoc.

Witam,

Efektem ubocznym Sulpirydu dosyć często jest wzrost poziomu prolaktyny. Z kolei prolaktyna zmniejsza poziom testosteronu.
W pierwszej kolejności zastanowiłbym się nad modyfikacją leczenia podstawowego. Sulpiryd jest lekiem z grupy neuroleptyków starszej generacji- bywa użyteczny ale wzrost wagi ciała i spadek libido bywa problematyczny.
Sedam to lek z grupy benzodiazpin- nie powinien być stosowany zbyt długo, ze względu na właściwości uzależniające.
Nie wiem z jakiego powodu powyższe leki Pan zażywa, ale myślę, że możnaby dobrać bardziej nowoczesne i bezpieczne leczenie.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Leczenie bezsenności lekami, o których pan pisze na dłuższą metę jest błędne.Szczególnie zażywanie Sedamu jest szkodliwe. Trzeba więc to leczenie zmienić. Istnieje możliwość, że te leki własnie powodują zaburzenia hormonalne i obniżenie libido. W razie braku poprawy wskazana konsultacja psychiatryczna i endokrynologiczna.