Co oznacza senność podczas przyjmowania leku Elicea?

Witam, mam zdiagnozowaną nerwicę i od tyg biorę sulpiryd 2x1tab oraz Elicea 1x1(od niedzieli). Odkąd zażywam leki odczuwam wzmożoną senność w ciągu dnia i bóle głowy (TK głowy ok). Czasami odczuwam lęki ale na szczęście nie mam już napadów paniki. Czy takie odczucia są normalne na początku leczenia? Kiedy poczuję się lepiej? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam A.

WItam serdecznie,
jeżeli Pani przeczyta poniższy link
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
to zrozumie Pani dlaczego jestem przeciwnikiem leczenia zaburzeń lękowych
środkami farmeceutycznymi.
Ale ponieważ już Pani to robi to powinna Pani przynajmniej równolegle leczyć tę nerwicę psychoterapeutycznie.
Co do dolegiwości to ELICEA często ( 1 na 10 chorych) Często występują m.in: niepokój, niepokój psychoruchowy, nieprawidłowe marzenia senne, zmniejszenie popędu płciowego, brak orgazmu u kobiet, bezsenność, senność, zawroty głowy, parestezje, drżenie, SULPIRYD m.in się senność, uspokojenie.
Pozdrawiam

Witam,

Elicea (escitalopram) jest nowoczesnym lekiem o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym, zazwyczaj bardzo dobrze tolerowanym. Faktycznie na początku leczenia (przez pierwsze 2 tygodnie- nim lek rozwinie swoje działanie) moze powodować min nadmierną senność, bóle głowy oraz zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Działanie escitalopramu pojawia się zazwyczaj po 2 tygodniach (czasami po tygodniu)- pełny efekt ok 6 tyg, u niektórych pacjentów nawet do 3 miesięcy.
Sulpiryd jest neuroleptykiem w małych dawkach wykazującym działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Dość często może powodować bóle głowy i wzmożoną senność, podczas jego stosowania może dojść do wzrostu stężenia prolaktyny i zaburzeń cyklu miesięcznego.
Objawy niepożądane najlepiej zgłaszać na wizycie u swojego lekarza prowadzącego leczenie- to pozwoli na optymalizację leczenia.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl