Co oznacza drżenie ciała podczas stosowania Sulpirydu?

Witam.Od 3 tygodni biorę Sulpiryd 100 raz dziennie.Lekarz psychiatra stwierdził u mnie nerwice.Biorąc ten lek pojawiły się u mnie taki objawy jak wewnetrzne trzęsienie ciała,pieczenie reki .Czy to skutki uboczne tego leku?Psychicznie czuje się bardzo dobrze.Powinna jeszcze poczekać na ustąpienie objawów czy udać się ponownie do lekarza?

Dzień dobry. Przypominam, ze farmakoterapia wspomaga leczenie oddziałując na objawy, nie mając większego wpływu na przyczyny stanów emocjonalnych, które skłoniły Panią do skorzystania z pomocy specjalisty. Zwykle stan poprawia się na czas stosowania leków oraz na krótko po ich odstawieniu. Leczeniem właściwym jest podjęcie terapii psychologicznej. Jeżeli leki wywołują skutki uboczne, tym bardziej zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji psychologicznej celem omówienia możliwych działań terapeutycznych. Pozdrawiam.

Witam,

wg mojej wiedzy Sulpiryd nie jest lekiem pierwszego rzutu w przypadku zaburzeń nerwicowych. Istnieją bardziej nowoczesne, bezpieczniejsze preparaty o działaniu przeciwlękowym.
Sulpiryd jest neuroleptykiem- a więc lekiem stosowanym głównie w przypadku zaburzeń psychotycznych (np schizofrenii), który w małych dawkach ma działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Drżenie wewnętrznie może być objawem niepożądanym ze strony tego leku. U kobiet zalecam również badanie poziomu prolaktyny- sulpiryd bardzo często podwyższa jej poziom co może skutkować zaburzeniami cyklu miesięcznego, bolesnością piersi a nawet mlekotokiem.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl