Rispolept a zatrzymywanie wody w organizmie

Witam moje pytanie brzmi czy po rispolepcie 2mg. Zawsze ma się wzmożony apetyt bądź zatrzymuje się woda w organizmie zgury dziękuje za odpowiedź.,

Dzień dobry,

Wystąpienie działań niepożądanych po jakimkolwiek leku jest uzależnione od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od wrażliwości danego organizmu. Dawka 2 mg risperidonu jest bardzo mała i zazwyczaj nie powoduje skutków ubocznych. Niestety, jeżeli dana osoba jest zbyt wrażliwa na działanie tego leku (często to dotyczy np. osób starszych), to nawet 0,5-1mg tego leku powoduje skutki uboczne. Nie mają one jednak charakteru zawartego w pytaniu.
Pozdrawiam.

Witam,

rispolept nie zawsze wywołuje wzmożenie apetytu- jednak dużo pacjentów relacjonuje taki objaw niepożądany. Przy zażywaniu leków z grupy neuroleptyków warto zadbać o prawidłową dietę oraz regularny wysiłek fizyczny (co też przyczyni się do poprawy samopoczucia :)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl