Czy to normalne przy tych tabletkach?

Witam mam na imie Łukasz mam 25 lat biore tabletki Risperon 1mg, ktore przepisal mi lekarz problemem sa skutki uboczne a mianowice brak ejakulacji chcialem zapytac czy to normalne i czy to minie?

Witam! Neuroleptyki drugiej generacji, do których należy także Risperidon, mogą mieć wpływ na sferę seksualną - zależy to od wrażliwości osobniczej i jest przemijające. Nie wiem z jakiego powodu zaordynowano leczenie tym lekiem. Sprawę należy zgłosić lekarzowi leczącemu i wraz z nim ustalić dalszą strategię leczenia. Powodzenia W. Łuczkowski.