Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć naprężanie mięśni?

Mam problemy z chodzeniem napreżają mi się mięśnia uda i łydki prawej nogi jak tylko próbuje chodzić , siedzę od roku tyłki w domu i nie wychodzę przeważnie leżę na łóżku , biorę rispolept6mg i kwetaplex xr 400mg. Kiedyś zdjagnozowali mi dysocjacyjne zaburzenie ruchu , całego mnie wygórowane i miałem wzmożonej napięcie mięśniowej , miałem elektrowstezasy w Pruszkowie na oddziale 2k, 7 zabiegów, nic nie pomogły , tyje bardzo ważę 103 kg, nie wiem gdzie to się leczy i co robić żeby z tego wyjść ,
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!
Z tego co Pan napisał wnioskuję, że przeszedł Pan poważną terapię w Szpitalu. Aktualnie przyjmuje Pan dwa neuroleptyki atypowe, w dawkach terapeutycznych, przy których jest skłonność do zwiększenia masy ciała. Co prawda i Risperidon i Kwetiapina są neuroleptykami atypowymi, jednak (szczególnie rispolept) mogą dawać mięśniowe, poneuroleptyczne, objawy uboczne. Jeżeli ma Pan nadmiernie napięte mięśnie, co uniemożliwia Panu chodzenie to musi Pan ze swoim lekarzem leczącym uzgodnić zmianę strategii leczenia. Lecząc nie możemy wpędzać człowieka w kalectwo.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy