Czy te leki mogą powodować sztywność, napięcie i skurcze mięśni?

Witam. Chciałabym się zapytać czy leki na Chad mogą powodować sztywność napięcie i skurcze mięśni? Nie umiem przez to normalnie chodzić, bo nogi odmawiają mi posłuszeństwa. Zastanawiam się, czy z drugiej strony może to być skutek zaburzeń lękowych (lęk przed ocena). Nie wiem już co mam zrobić
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Dzień dobry,najlepszym rozwiązaniem będzie w opisanym przez Panią objawów będzie kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie jeśli wizyta stacjonarna jest nie możliwa lub odległa to wskazana teleporada z lekarzem prowadzącym.Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Prawidłowo, że jest Pani pod stałą opieką lekarza, a także przyjmuje na stałe leki w związku z zaistniałą chorobą.

Nie wskazano, jakie dokładnie leki są przyjmowane oraz w jakich dawkach dobowych. W pełnym leczeniu ChAD istotną rolę odgrywają preparaty stabilizujące nastrój. Ich głównych zadaniem jest ograniczenie epizodów oraz poprawienie komfortu życia.

Trudno z racji odległości odpowiedzieć jednoznacznie na zadane przez Panią pytanie. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem internistą lub psychiatrą. Możliwe, że taka reakcja ze strony układu mięśniowego to skutek uboczny konkretnego leku, którego Pani przyjmuje. Prawdopodobnie będzie wymagana też modyfikacja dawkowania lub całkowita zmiana preparatu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-osobowosci

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-afektywna-dwubiegunowa

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-afektywne-dwubiegunowe-objawy-typy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty