Jak leczyć napady lęku u 35-letniej osoby?

Co robić gdy wyostrzył się wzrok i dostanę niepokoju , boję się wtedy wszystkiego , nie wiem jak się nazywam i gdzie jestem , serce mnie boli ,biorę teraz 6mg rispoleptu i 400mg kwetaplexu, doraźnie lorafen 2,5 mg ,który nic nie pomaga , Czy mogę wziąć 3 tabletki 2,5 mg lorafenu ? Jak mi wyostrzy się wzrok i dostanę silnego niepokoju , bardzo się boję , co mam robić , łapie mnie to często , wystarczy że się czymś zdenerwuje bądź przelękne. Pozdrawiam

Witam!
Z opisu można domniemywać, że leczą u Pana zaburzenia psychotyczne podbarwione lękowo (dwa neuroleptyki drugiej generacji w dawkach terapeutycznych). Jeżeli Lorafen na na nie działa to proszę go nie brać (grozi uzależnieniem). Najlepiej omówić sprawę ze swoim psychiatrą, on zna cała historię choroby, wyniki, wydolność. Fragmentaryczne przedstawienie problemu nie daje podstaw do ingerencji nawet lekami uzupełniającymi leczenie podstawowe. Być może trzeba przebudować leczenie zasadnicze.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam,

rispolept oraz kwetaplex są lekami z grupy neuroleptyków stosowanych najczęściej przy zaburzeniach psychotycznych- domyślam się, że to główne rozpoznanie a napady lęku są objawem współistniejącym.
Lorafen (lorazepam) jest lekiem uspokajającym, od którego można się uzależnić- więc odradzałbym samodzielne zwiększanie jego dawek.
Rozważałbym dołączenie do zażywanych leków leku z grupy SSRI o działaniu przeciwlękowym (np. escitalopram, sertralina, paroksetyna).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl