Czy takie połączenie niesie ze sobą ryzyko zespołu neuroleptycznego?

Czy mozna przez poł roku brac 15 mg abilify i 2 mg rispoleptu? Czy takie polaczenie nie niesie ze soba ryzyka zespolu neuroleptycznego? Czy lekarz moglby wyrazic zgode na cos takiego, czy jednak tak sie juz nie robi?

Połączenie arypiprazolu oraz risperidonu w dość niedużych dawkach (dla arypiprazolu max to 30 mg, dla risperidonu nie przekracza się zazwyczaj 10 mg) nie niesie ze sobą dużego ryzyka zespołu neuroleptycznego, choć teoretycznie każdy neuroleptyk ma potencjał do wywołania ZZN nawet w małych dawkach. Najczęściej jednak dotyczy ono silnych neuroleptyków klasycznych (np haloperidol), pojawia się w ciagu 2 tygodni stosowania leku, u osób z grupy ryzyka (min. unieruchomionych, wyniszczonych, ze współistniejącym uzależnieniem z chorobami osrodkowego układu nerwowego, nadczynnością tarczycy czy innymi chorobami somatycznymi).