le mogę w razie niepokoju wziąć lorafenu?

Dzień dobry , piszę po raz któryś , nie dostałem odpowiedzi , biorę neuroleptyki rispolept 6mg i kwetaplex 400mg i mam problemy z bardzo silnymi niepokojami dwa do 3 razy dziennie , nie mam już siły boję się jak mnie to złapie , wzrok się wyostrza i nie wiem wtedy jak się nazywam i gdzie mieszkam ,to bardzo silne jest , lorafen 2,5 mg mi nie pomaga , serce mnie wtedy boli , duszno mi pocę się , ledwo oddycham, odstawienie neuroleptykow nie powiodło się.Ile mogę w razie niepokoju wziąść lorafenu?

Witam Pana
Kwestię dawkowania przyjmowanych leków
powinien Pan skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pana organizm, historię Pana choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami
farmakologicznymi jest leczeniem objawowym, bowiem
środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych
ani ich konsekwencji i nie rozwiązują Pana problemów,
jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
lękowe należy dotrzeć do źródła problemu i na tej
podstawie opracować właściwą metodę terapii.
W leczeniu silnych zaburzeń lękowych najlepsze efekty
przynosi leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Zachęcam Pana do konsultacji z psychiatrą
a przede wszystkim do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Napady lęku i niepokoju mogą towarzyszyć wielu chorobom. Nie wiem z jakiego powodu jest Pan leczony ale z leków jakie ma Pan zalecone sądzę, że to zaburzenia psychotyczne. Lorafen jest lekiem działającym objawowo, nie usuwa przyczyny zaburzenia. Zależnie od tolerancji można przyjmować nawet 3x2,5 mg jednak to tylko krótkotrwała pomoc. Uważam, że jeśli lęk i niepokój towarzyszą Panu codziennie, należy zmienić podstawowe leczenie. Przewlekłe używanie leków uspokających prowadzić może do uzależnienia dlatego nie jest to zalecane. Zmianę leczenia należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.