Drżenie mięśni, zawroty głowy i nerwica

Dzień dobry, mam nerwicę i nie mam zamiaru się oszukiwać i badać na 100 różnych sposobów, drżą mi mięśnie mam zawroty głowy czuje bardzo silne lęki, stąd też moje pytanie ponieważ odkładam non stop dgy tylko poczuje sie lepiej wizyty u psychiatry a następnie zazwyczaj w weekend strasznie źle się czuje i nie wiem gdzie się udać po poradę żebym w końcu dostała leki i czy nerwica moze spowodować prawdziwe zagrożenie w naszym ciele czy to po prostu wymysł mojego mózgu? Czy powinnam skonsultować się z jakimś specjalistą? Chodzić na terapię? Nie uważam, żeby było mi to potrzebne. Potrzebuję raczej leku, który stłumi odczucia lękowe. bardzo proszę o odpowiedź.

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię , która pomoże je zniwelować.
Nerwicę lękową to zaburzenie , będące skutkiem długotrwałego stresu, który powoduje rozregulowanie autonomicznego systemu nerwowego. To właśnie ASN odpowiada za procesy akcja-reakcja oraz hamowania reakcji w sytuacjach odpoczynku. W wyniku długotrwałego stresu psychologicznego, rozumianego szerzej niż stres normalny, system odpornościowy ulega przeciążeniu, co jest przyczyną zaburzeń funkcjonowania zarówno afektywnego, jak i behawioralnego. Nerwicy lękowej towarzyszy niezdefiniowany niepokój. Jest to najdotkliwszy objaw nerwicy. Lęk pojawia się w sytuacjach nie postrzeganych przez jednostki zdrowe jako zagrażające. Nerwica lękowa posiada kilka podrodzajów. W Polsce obowiązuje klasyfikacja ICD-10..Do grupy zaburzeń lękowych należą następujące podgrupy: fobie , zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia - reakcje na traumatyczne wydarzenia,
zaburzenia dysocjacyjne, zaburzenia somatyczne, dystymia i inne zaburzenia lękowo-nerwicowe. Często dla osoby,, pojawiający się lęk jest czymś niezrozumiałym i sam w sobie jest powodem wzmocnienia poczucia niepokoju. Lęk nie posiada w nerwicy lękowej swojej realnej przyczyny. Lęk nerwicowy może mieć charakter napadowy lub ciągły. Zazwyczaj z napadowym charakterem lęku, wiąże się jego duża siła. Wiele osób twierdzi, że lęk ma największe natężenie w nocy. Zazwyczaj jest to lęk przed śmiercią własną lub osoby bliskiej oraz niepokój o przyszłość.
Nerwica lękowa wpływa także na ciało. W większości przypadków nerwica przybiera charakter somatyczny. Do częstych objawów somatycznych należą migrenowe bóle głowy, kołatanie lub nerwica serca, podwyższone tętno, nadmierne pocenie się, nerwica żołądka czy napięcie mięśniowe. Czasem do wtórnych objawów nerwicy należy między innymi szczękościsk oraz nadciśnienie tętnicze.

Należy pamiętać, że objawy somatyczne mają destrukcyjny wpływ na organizm, dlatego nerwica lękowa jest zaburzeniem, które należy leczyć, , na pewno jest to reakcja i naszego mózgu i ciała , które na to odpowiada i przy innych nieleczonych schorzeniach może doprowadzić do poważnych chorób. Pomoc odnajdziemy w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam
lekarze psychiatrzy przyjmują w Poradniach Zdrowia Psychicznego i w NZOZ-ach,
może Pani też pójść prywatnie.
Sugerowałabym jednak żeby podjęła Pani psychoterapią- jest to najlepszy sposób leczenia nerwicy ( leki działają tylko na objawy, a dzięki psychoterapii można usunąć przyczyny).
Jeśli chciałaby Pani odbyć taką psychoterapię u mnie- zapraszam
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Przemysław Zarzeczny

Szanowna Pani!
Proszę NIEZWŁOCZNIE zgłosić się na wizytę do lekarza psychiatry. Jest bardzo ważne, by rozpoczęła Pani właściwą terapię: leczenie farmakologiczne i/lub psychoterapię.
Nerwica to choroba przejawiająca się zaburzeniem normalnego funkcjonowania człowieka, w zakresie psychiki, uczuciowości i czynności fizjologicznych organizmu.
Nerwica różni się od standardowych zakłóceń samopoczucia, które objawiają się podobnie, głównie tym, że ma ona charakter nawracający pomimo braku działania czynnika wyzwalającego.
Na wystąpienie zaburzeń nerwicowch wpływ mają czynniki biologiczne, takie jak:
A. stan fizyczyny,
B. stan układu nerwowego i zaburzenia na poziomie neurotransmiterów,
C. obciążające i konfliktowe sytuacje życiowe - wśród nich wymienić można rolę i wymagania w społeczeństwie, silne negatywne przeżycia, np. urazy, wypadki i sytuacje stresowe, szczególnie długotrwałe.
Objawy nerwicowe przejawiają się głównie w sferze psychicznej a dodatkowo często wyrażają się w postaci różnych zakłóceń czynności fizycznych.
Dolegliwości fizyczne dotyczyć mogą różnych narządów i układów, a wiele objawów jest bardzo podobnych do różnych stanów chorobowych. Najczęściej pojawiające się somatyczne objawy to:
A. zaburzenia za strony układu pokarmowego, głównie biegunki, bóle brzucha, zaparacia, nudności i wymioty,
B. zakłócenia czynności układu krwionośnego, takie jak szybkie i nierówne bicie serca,
C. zaburzenia układu nerwowego, pod postacią bólów głowy i innych części ciała oraz czasem drętwieniami lub drżeniem kończyn,
D. zaburzenia czynności seksualnych, u mężczyzn w postaci zaburzenia potencji, a u kobiet przejawiające się zwykle w formie obniżonej satysfakcji seksualnej,
E. ogólne złe samopoczucie i osłabienie.

Nerwica jest do leczenia. Nie czekaj, aż zmieni Twoje życie w koszmar. Umów się ze specjalistą, na terapię indywidualną lub grupową kliknij TUTAJ
Poblemy natury psychicznej w nerwicy odczuwane są jako przykre dolegliwości i stany będące źródłem cierpienia. Najczęstszym objawami dotyczącym psychiki są:
A. lęki,
B. niepokój,
C. napięcie.
Lęk jest stanem uczuciowym, który zbliżony jest do strachu, jednak różni się od niego brakiem konkretnej przyczyny i zwykle występuje bez powodu. Przejawia się jako uczucie nadmiernego niepokoju i napięcia, często towarzyszą mu objawy somatyczne, takie jak wymioty, biegunki i omdlenia które mogą maskować prawdziwą chorobę.