Jak wygląda nerwica lękowa?

Jak wygląda nerwica lękowa i jakie ma objawy

Witam. Nerwica objawka sie stalym uczyciem niepokoju, zagrozenia, niepewnosci. Niekiedy manifestuje sie somatycznie uczuciem kolatania serca, boli glowy czy drzenia rak.

Nerwica lękowa jest częstym zaburzeniem występującym głównie u kobiet, Może być spowodowana czynnikami biologicznymi, osobowościowymi, jak również stanowi reakcję na trudne życiowe wydarzenia. Objawem wiodącym jest lęk, który pojawia się w różnych sytuacjach i z różnym natężeniem, powodując przy tym objawy somatyczne, jak np. kołatanie serca, ataki paniki lub ciągły niepokój. Najczęściej osoba doświadczająca tych trudności w zakresie przezywania emocji i zachowania zdaje sobie sprawę, że jest to reakcja nadmiarowa, ale nie jest to w stanie uśmierzyć jej niepokoju.Powstaje wtedy, mechanizm błędnego koła, który może zostać przepracowany z terapeutą, gdyż przyczyna wewnętrznego konfliktu jest specyficzna dla każdej osoby.