Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym różni się nerwica lękowa od nerwicy żołądka i jelit?

Witam. Czym różni się nerwica lękowa od nerwicy żołądka i jelit? Psychiatra uznał że mam nerwice lękową, a ja podejrzewam że to nerwica żołądka i jelit. Psychiatra powiedział że to jest to samo. Mam q8 lat. Pozdrawiam.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Nerwica żołądka, jelit, serca, czy innego organu to określenie objawów towarzyszących nerwicy lękowej, charakteryzujących się niewłaściwym działaniem, lub bólem danego organu. Mówiąc inaczej, nerwica jest to psychiczne zaburzenie o podłożu lękowym, to znaczy spowodowanym przez lęk. Objawy nerwicy mogą być jednak bardzo różne. Mogą to być między innymi bóle w klatce piersiowej i zmian rytmu serca, wtedy nazywamy te objawy nerwicą serca. Bóle żołądka i niestrawność towarzyszące przeżywaniu nadmiernego stresu i lęku określimy jako nerwicę żołądka, a biegunki w tych okolicznościach nazwiemy nerwicą jelit.
Mam nadzieję, że w zrozumiały sposób odpowiedziałem na Pani pytanie. Jeśli jednak chciałaby Pani jeszcze o coś dopytać zapraszam do zadawania pytań poprzez e-mail: dziewiecki.tytus@gmail.com
Aby lepiej zrozumieć skąd wzięła się u Pani nerwica, oraz uporać się z tym kłopotem zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty. Jeśli wciąż jest Pani uczennicą, może Pani skorzystać z pomocy psychologa szkolnego.

0

Witam!
Somatyzacja lęku jest skoncentrowana na żołądku i jelitach. Pani psychiatra ma rację to jest to samo, tylko w tym drugim wariancie lęk manifestuje się problemami żołądkowymi lub jelitowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy