Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa i bóle w okolicy żołądka

Witam Mam pytanie cierpię na nerwicę lękową już bardzo długo brałam już różne leki które tak jakby zwiększały mój lęk przestaje je brać lęki odchodzą ale zostają objawy fizyczne które skupiają się na żołądku zwłaszcza po lewej stronie takie jakby uciski i często mam objawy niedocukrzenia czasami zastanawiam się czy to jest nerwica lękowa czy coś innego czy to możliwe że często mam objawy niedocukrzenia choć cukier mam w normie. Co z tym robić te objawy wywołują u mnie strach.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Witam serdecznie!
Działanie leków przeciwlękowych jest przemijające. Dlatego aby skutecznie pozbyć się zaburzeń lękowych warto rozważyć terapię psychologiczną lub psychoterapeutyczną. Pani bóle mogą mieć podłoże psychogenne (czyli być związane z odczuwanymi lękami), jeśli oczywiście nie wynikają z zaburzeń somatycznych. Może warto sprawdzić to u lekarza gastrologa aby mieć pewność.
Tymczasem proszę się skupić na pracy ze stresem, ulgę w bólu jak i w lękach doraźnie może przynieść trening relaksacyjny. Sposoby jego wykonania dostępne są w internecie pod hasłami "trening relaksacyjny" metodą Schultza bądź Jakobsona. Miłego relaksu!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy