Czy może to być nerwica lękowa?

Witam, Moje objawy to takie że od jakiegoś czasu cała się trzęsę, serce zaczyna mi mocno bić i mam uderzenia gorąca od serca po całą głowę i w środku czuję lęk i strach. Od jakiegoś czasu czuję tylko w środku lęk i strach. Byłam u psychiatry i stwierdziła że może to być nerwica lękowa? Czasami czuję jeszcze w głowie uczucie gorąca i kłucie, jakby mrowienie. Czy to są objawy nerwicy? Czy w związku z tym muszę się udać jeszcze z moimi objawami do neurologa? Dziękuję

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi, również kardiologicznymi czy neurologicznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań wskazał diagnozę, wówczas należy skonsultować się z psychoterapeutą/ psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam Panią
Jeżeli lekarz psychiatra stwierdził u Pani nerwicę lękową,
to zapewne tak jest. .
Postawioną diagnozę można potwierdzić
lub wykluczyć tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jednak opisane przez Panią objawy bardzo często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie,
nerwicy lękowej, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Zapewniam Panią, że jak wyleczy Pani nerwicę lękową,
to przedstawione przez Panią objawy znikną, odzyska Pani
spokój i równowagę wewnętrzną, a Pani organizm zacznie
normalnie funkcjonować
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę
i jej konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy lękowej oraz jej konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl